Doğaltascim.com

Havuz Kenarı Kaplamaları, Kaymaz Dayanıklı (Traverten)

Yazımızın devamında havuz kenarı mermer, havuz kenarı kaplama, havuz kenarı kaydırmaz doğal taş traverten ürünler nelerdir? Havuz kenarında neden traverten kullanılmalıdır ? Havuz kenarı için en iyi kaplama malzemeleri gibi konuları bulabileceksiniz.

Yaz mevsimi geldiğinde ve kendimizi serin sulara bırakma arzusuyla dolup taştığımızda, yüzme havuzları vazgeçilmezlerimize dönüşür. Kimi zaman havuz başında yenen bir akşam yemeği ya da havuz başında yapılan düğün -davet türevindeki sosyal etkinliklerse gerek evlerin bahçelerinde, gerekse de işletmelerin havuzlarında gösterişli Havuz etrafı yer döşeme stiliyle görsel bir ziyafet sunar gözlere. Hal böyle olunca konforlu, güvenlikli ve şık tasarımlı bir havuz stili mekanların gözde öğelerine dönüşür.

Havuz kaplama materyallerinden Ergonomi ve estetiği bir araya getiren traverten taşlar villa havuzu, açık yüzme havuzu ve kapalı yüzme havuzu kenarı kaplama döşeme için ideal.

Genellikle havuz tasarımında kullanılan taşlar sızdırmaz özelliklerde ve berrak deniz sularını anımsatan ışıltılı mozaiklerden seçiliyor.Havuz tabanından fresh ve ferah görseliyle hijyen hissiyatı yaşatan dayanıklı ve hijyen traverten doğal taş kaplamalar doğanın derinliklerinden gelen ve her türlü aşınmaya karşı dirençli ürünlerdendir. Bu bakımdan Traverten havuz kenarı taşlarıyla aynı özellikleri taşıyan mozaik çeşitliliği; evladiyelik, uzun ömürlü ve istenen renk ve parlaklıklarda seçilebiliyor.